37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Инцидент при гласање во Стајковци: Едно лице повикано на разговор

Денес при гласањето на старите и изнемоштени лица, во Стајковци се случил инцидент.

Носителот на советничка листа на едната политичка партија вербално нападнал член од спротивната партија, додека гласале старите и изнемоштени лица во општината.

Инцидентот е пријавен во полиција, а лицето кое се заканувало моментално се наоѓа во полициската станица на информативен разговор.

поврзани објави

Последни објави