7.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

Озил сака да отиде во Манчестер Јунајтед

Месут Озил им признал на своите соиграчи од Арсенал дека ќе оди во Манчестер Јунајтед, објави “Дејли мејл”.

Договорот на германецот со „топчиите“ истекува на крајот од сезоната и тој може да замине без никаков надомест. Минатата недела Арсен Венгер призна дека Озил може да биде продаде во јануари за да може клубот да земе некакви пари за играчот.

Најзагреани за потписот на Озил се „Црвените Ѓаволи“, и секако менаџерот Жозе Мурињо. Специјалниот не ги крие своите симпатии кон Месут Озил, за кого еднаш има кажано дека е најдобрата „10-ка“ во светот.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -