12.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

ФОТО: Колегите се простија од Саша Николовски – Ѓумар

Веста за смртта на познатиот македонски диригент Саша Николовски – Ѓумар, брзо се рашири на териоторијата на цела Македонија.

Македонските артисти, растажени од веста, започнаа да се простуваат од својот почитуван колега, а најмногу погодена од смртта на Ѓумар беше Каролина Гочева, која на социјалните мрежи напиша:

„Огромна чест и посебно задоволство ми беше што имав прилика да соработувам со тебе… Почивај во мир Саша Николовски – Ѓумар“.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -