3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

И Дастин Хофман обвинет за сексуално малтретирање

Уште  едно големо холивудско име доби обвинение за сексуално малтретирање. Се работи за актерот Дастин Хофман.

Тој е обвинет од писателката Ана Греам Хантер дека додека била на стаж во телевизиската продукција со негово учество “Смртта на трговскиот патник” во 1985 година, актерот се однесувал вулгарно со неа и бил непристоен.

Во тоа време Греам имала 17 години. Уште на првиот ден од снимањето Хофман посакал таа да му направи масажа на стапалата и започнал дофрлува непристојни зборови.

“Тој флертуваше отворено, Ме фаќаше за задникот и ми зборуваше за секс, и кога бевме сами, и во присуство на други. Едно утро, кога отидов да му ја земам нарачката за појадок, тој ми побара” тврдо сварени јајца и мек клиторис “, пишува Греам во специјален материјал за Hollywood Reporter.

 

Денес, кога сум на 49 години, разбирам дека однесувањето на Хофман совршено се вклопува во општиот модел на она на што жените се подложени во Холивуд. Тој беше агресор, јас бев дете,кое беше сексуално малтретирано”, резимира писателката.

Актерот веќе се извини за неговото дело.

Почитувам жените и се чувствувам ужасно поради тоа што сум го направил. Жал ми е. Јас не сум таква личност “, вели Дастин Хофман.

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -