fbpx
12.8 C
Skopje

Милевски по срамниот пораз од Гибралтар со освежувања во младата селекција

АКТУЕЛНО

Благоја Милевски, селекторот на Македонија до 21 година го објави списокот со повикани фудбалери за квалификацискиот натпревар против Австрија (14. ноември, Национална арена „Филип Втори“) за пласман на ЕП 2019 во Италија.

На списокот на Милевски се наоѓаат 21 фудбалер, а има и неколку промени по двата врзани пораз од Србија и особено оној срамен од Гибралтар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -