3.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

МНР реагира по повод палењето на македонското знаме во Република Косово

МНР со официјална реакција по повод палењето на македонското државно знаме што се случи вчера на територијата на Република Косово. Еве што се вели во реакцијата на Министерството:

Министерството за надворешни работи изразува жалење и осуда на вчерашниот чин на палење на македонското знаме од страна на припадници на навивачки групи во Пеќ и Гњилане, Република Косово. Очекуваме дека надлежните косовски служби ќе преземат активности за утврдување на одговорноста на сторителите.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -