Sun. Sep 24th, 2023

Последниот натпревар од 11. коло од Бундеслигата вечерва играа Волфсбург и Херта. Гостите водеа веќе од 1. минута, кога конечно својот прв погодок оваа сезона во Бундеслигата го постигна Ведад Ибишевиќ, поточно во 20 секунда..

http://www.dailymotion.com/video/x67t2v1

После тоа следеше вистинска опсада на голот на Херта, а во 7. минута Гомез погоди. Меѓутоа, видео технологијата откри дека постоел офсајд, па голот беше оправдано поништен.

Марио Гомез во 21. минута имаше пенал да се извлече, но ја затресе пречката од голот на гостите.

Тука не беше крајот на неверојатните возбудувања пред голот на берлинскиот тим, бидјеќи домаќините покасно повторно со помош на видео технологијата им беше поништен уште еден гол.

Неверојатно, а Херта и понатаму води 1:0..

Leave a Reply

Your email address will not be published.