fbpx
11.8 C
Skopje

ДОМ во посета на Берово и Делчево

АКТУЕЛНО

Делегација од ДОМ оствари посети на општинските организации во Берово и Делчево и средби со советниците од ДОМ во тие општини, Јован Ковачовски и Дијана Јосифовски.

„Беше разговарано за повеќе иницијативи од областа на екологијата и руралниот туризам за што има извонредни услови во регионите на Малешевијата и Пијанечко.

Во делегацијата беа пратеничките Лилјана Поповска и Маја Морачанин, секретарот Христа Најданов , организациониот секретар Љупчо Јаневски и членот на претседателството на МОДОМ Бојан Петровски“, се вели во соопштнието на ДОМ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -