2.8 C
Skopje
Thursday, November 30, 2023

Судското рочиште за „Труст“ на Кочан одложено

Иако требаше, денес не започна судското рочиште за случајот „Труст“.

Иако имаше обид од околу еден час за отпочнување на рочиштето за случајот „Труст“, но до тоа не дојде.

За потсетувањ во овој случај првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за учество на тендер на Електрани на Македонија.

Судењето одложено за 14 ноември, бидејќи адвокатите на одбраната ја немале добиено листата со докази што ги предлага Специјалното јавно обвинителств.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -