10.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024
Платено политичко рекламирање

Уценувал малолетно девојче со нејзини слики направени пред една година

Во текот на вчершаниот ден  во 21,30 часот во ПС-Карпош, Л.А. пријавила дека на 04.11.2017 година околу 02,00 часот нејзината малолетна ќерка, и кажала дека нејзин соученик ја уценувал со фотографии кои ги направила во текот на 2016 година додека имала 13 години.

Истите пред околу една година му ги испратила на нејзин пријател со кого учела во основно училиште.

МВР информира деак се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави