fbpx
19.8 C
Skopje

ФОТО: Млади какви што досега не сме имале, јуниорите со прсврт за пет минути до победа над Швајцарија

АКТУЕЛНО

Генерацијата македонски фудбалски таленти која е полна со имиња кои и тоа како ветуваат, тргна победнички. Македонската фудбалска селекција до 19 години на стартот од квалификациите за ЕП тргна победнички откако со пресврт за пет минути беше совладана Швајцарија со 2-1.

Швајцарија  прва дадегол во 33. минута, кога Угриниќ погоди за предност од 0-1, резултат со кој се замина на пауза помеѓу двете полувремиа.

д

Во вториот дел на терен како да блесна некоја нова Македонија, па Трајковски во 56. мини израмни на 1-1, а пет минути подоцна Јани Атанасов погоди од пенал за предност од 2-1 што на крај беше и конечен резултата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -