fbpx
8.8 C
Skopje

Пожар во руската разознавачка служба, тројца исчезнати

АКТУЕЛНО

Во зградата на руската разознавачка служба во југозападниот дел од Москва,  избил пожар во кој исчезнаа најмалку тројца луѓе.

Зградата се наоѓа како дел од голем комплекс на переферијата на Москва. Според непотрврдени информации, пожарот избил во подземниот кабловски тунел, за време на работите за негово одржување.

Потпаролот на ова институција истакна дека е прерано да се изнесе коментар пред официјалната истрага. На лице месо има најмалку 15 противпожарни бригади кои се борат со огнената стихија.

 

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -