fbpx
16.8 C
Skopje

Зидан може да здивне, се враќа сјајниот фудбалер!

АКТУЕЛНО

Пред хрватската фудбалска репрезентација денес е прв натпревар од додатните квалификации за Светско првенство во Русија. Играчот на Реал Мадрид Матео Ковачиќ се повреди во 24. минута од натпреварот во лигата против Апоел. Играчот на Реал се враќа на тренинзите после два месеци по здобиената повреда, а во очи на денешниот тренинг во кралскиот клуб тој одработи индивидуален тренинг.

“Не можам да го тргнам погледот од топката. Конечно се вратив на теренот“, напиша Матео Ковачиќ во својата објава на Инстаграм.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -