8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Беше голман од светска класа, идол на публиката на Металург, а сега за живот заработува возејки такси

Дарко Станиќ, е името и презимето на поранешниот голман на Металург. Српскиот интернационалец својата селекција ја одведе и до медал на ЕП, и своевремено беше голман од светска класа.

Но сега животот му зададе нов удар, иако настапуваше во силни клубови и заработуваше пристојно, последен пат и во богатиот Катар, сега за да преживее мора да вози такси по улиците на Белград.

Сепак Станиќ покажа претходно дека може да се крене откако пред десетина години беше суспендиран за време додека играше во Швајцарија поради користење кокаин. Да се надеваме дека и овојпат ќе изнајде решени и ќе се врати на славните денови.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -