35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Гостин, незадоволен од музиката во кафаната, го претепал газдата

Пред два дена во една скопска кафана се случило сериозен инцидент, а причините се бизарни.

Имено лицет В.К. поради незадоволство од постоечката музика во објектот, физички го нападнал  Ј.Е.(51), соптственик на угостителскиот објект, удирајќи го со тупаници по главата од кои Ј.Е. паднал на подот и се стекнал со видливи повреди, црвенило и оток на челото, посекотина на носот и гребаница и подлив на тилот. 

Сопственикот откако се малку се созел, некаде по полноќ во 00.30 часот го пријавил инциденто кој се случил во 22 часот на  ул. „Драган Ѓаконовски Шпато“.

поврзани објави

Последни објави