fbpx
11.8 C
Skopje

ВИДЕО: Балканска класика – кучиња на терен нема само во Македонија, тука е и Бугарија

АКТУЕЛНО

Во последно време во нашата држава, пред се Струмица, Битола, Прилеп, стана вообичаена појава за време на фудбалски меч по теренот да прошета куче.

Дека ова не е некој феномен или баук, туку само сурова балканска класика, покажуваи примерот од кај нашиот источен сосед, Бугарија.

Най-добрият приятел на човека, знае какво да гледа!

Куче нахлу на терена по време на мача Севлиево – Спартак (Плевен) https://www.sportal.bg/video.php?video=106451

Posted by Sportal.bg on Sunday, November 12, 2017

За време на мечот помеѓу Севлиево и Спартак од Плевен, на терен си влезе едно куче на кое што се чини му беше забавно, многу луѓет, топка, па направи мал прекин додека поканетиот госта не беше отстранет.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -