fbpx
11.8 C
Skopje

ПЕКОЛ за тенисерката: Татко и ја тепал додека не загубела свест, ја викал курва…

АКТУЕЛНО

Беше своевремено 4. тенисерка на ВТА листата, ветуваше многу, но нејзиниот татко ја чинеше многу, ако не и се. Австалијанката Јелена Докиќ која сега има 34 години веќе неколку години е во пензија, а главниот виновник се проблемите со нејзиниот татко.

За пеколот кој што го доживеала во животот се реши да напшие биографија која за скоро ќе излезе и офицјално во јавноста. Но некои детали веќе излегоа, а делуваат на прва доста застрашувачки кога ќе се прочитата, како следново:

 

„Татко ми ме тепаше безмалку до несвест кога лоши ќе го одработев тренингот. Ме нарекуваше курва и често знаеше да ме удари без причини. Тоа е лошо сеќавање кое секогаш ќе ме следи. Паѓав во несвест, ме тепаше страшно“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -