fbpx
6.8 C
Skopje

За Керим и неговата награда

АКТУЕЛНО

Аналитичарот Даме Чкатроски на својот facebook профил објави пост поврзан со апсењето  на 12 лица од Штип по информациите поврзани со скандалот „Пари во шише“, во кој унгарската царина пронајде пластично шише со 750 илјади евра во колата на шоферот на Срџан Керим. Во продолжение ви го пренесуваме постот во целина и без никаква редакција:

„Има работи кои несмеат да се случат..Една е таа од Штип..12 мина беа уапсени или сослушани после течењето на Информацијата за Шишето во Унгарија…Морам да признам дека со Киро Глигоров остро сум се карал и расправал за Керим..И Глигоров точно знаеше кој е Керим и каков е ,да не берите гаље да не ве лажат дека имал позитивно мислење..освен што беше под притисок од член на фамилијата и НИШТО ДРУГО …Нити тогаш нити пред него молчев НИТИ ПРЕД ВАС…Само да кажам што несмее да се случи“

Има работи кои несмеат да се случат..Една е таа од Штип..12 мина беа уапсени или сослушани после течењето на…

Posted by Dame Chkatroski on Monday, November 13, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -