3.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

Браќа се испотепале – Со секира му го скршил черепот

Во текот на вчерешниот ден, односно  во 09,00 часот случаен минувач, пријавил дека на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје имало машко лице кој имал повреда на главата и обилно крварел.

По интервенција на МВР, констатирано е дека се работи за Т.С.(30) с.Долно Соње-Скопје кај кого се констатирани тешки телесни повреди (скршеница на череп) и бил пренесен во Ургентен центар-Мајка Тереза за укажување на лекарска помош.

По кажување на повредениот, откако се созел, повредите ги здобил од брат му кој го удрил со тапиот дел од секирата. Предметот подоцна е пронајден во нивната семејна куќа. .

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -