fbpx
6.8 C
Skopje

Бензема: Моу ме спореди со мачка, тука завршивме

АКТУЕЛНО

Напаѓачот на Реал Мадрид Карим Бензема се присети на односите со Жозе Мурињо.

 

Мурињо во 2011. година на прес – конференција го споредби Бензема со мачка а францускиот напаѓач тоа никогаш не го заборави.

„Ако одиш во лов, а имаш само една мачка (Бензема), ќе мораш да појдеш со таа мачка. Ако имаш куче, ќе уловиш повеќе, но ако имаш само мачка тогаш ќе мораш на лов со мачка“, рече тогаш Мурињо.

 

„Секогаш имав добар однос со Мурињо, но тогаш ме исмеваше и почнав да ја губам почитта спрема него“, рече Бензема.

Час подоцна разговарав со него и барав да ме почитува, но очигледно не ме почитува ако се земе во предвид фактот дека ме споредува со животни.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -