fbpx
19.8 C
Skopje

„Крвавиот четврток“ остави 11 полицајци без работа

АКТУЕЛНО

Најмалку 11 полициски службеници заработија отказ поради упадот во собранието, односно во јавноста познаткако „крвавиот четврток“.

Од засега неофицијални извори, се вели дека најголем дел од отпуштените се од 6-управа, но има и такви кои биле вработени во УБК.

Претходно, уште по немилиот настан отказ заработија и неколку членови вработени како обезбедување во собранието.

Информациите говорат дека ова нема да бидат единствени откази, па како ќе се одвива истрагата, така ќе следат и нови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -