10.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024
Платено политичко рекламирање

ФОТО: Глумеше во филмот „Монтевидео, Бог те видео“, а сега игра во македонската Прва лига

Филмот „Монтевидео, Бог те видео“ кој забележа голема гледаност и популарност во изминатиот период за нашата јавност е прилично познат и доста гледан.

Но малкумина знаат дека еден од актерите во филмот, моментално игра во нашата Прва фудбалска лига.

Станува збор за голманот на Академија Пандев, Никола Вујанац кој претходно го бранеше и голто на Силекс.

Тој се појавува во вториот дел од филмот во улога на главен судија на мечот Југославија – Боливија.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави