11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Поплави во околината на Атина

Синоќешните поројни дождови што паднаа во околината на Атина предизвикаа поплави, јавија грчките медиуми. Патиштата во населбата Неа Перамос, околу 27 километри западно од Атина, се претворија во калливи реки. Градоначалникот на Неа Парамос Григорис Стамулис изјави дека речиси целиот град е поплавен и додаде дека во тек се операции за укажување помош на засегнатите граѓани. Некои од жителите на населеното место, биле принудени да се качат на покривите од нивните домови.

 

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави