18.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

И Филхармонија ќе донира за малата Валерија

Македонската филхармонија се приклучува кон хуманитарната акција за помош на седумгодишната Валерија Зафировска од Штип. Приходот од продадените билети за Симфонискиот концерт за деца „Магичен глас“ кој ќе се одржи во сабота во 12 часот, ќе биде наменет за лекувањето на Валерија која боледува од тумор на мозокот.

поврзани објави

Последни објави