fbpx
16.8 C
Skopje

Раванели го бара Конте за селектор на Италија

АКТУЕЛНО

Поранешниот напаѓач на Јувентус Фабрицио Раванели искажа мислење по прашањето кој треба да застане на чело на италијанската репрезентација по неуспехот во светските квалификации и оставката на досегашниот селектор Џан Пиеро Вентура.

“Јас сум за враќање на Антонио Конте. На каков било начин ќе се обидам да го убедам да го преземе тимот уште еднаш, бидејќи направи прекрасни работи. Конте е иноватор и знае како да го постигне  подмладувањето на составот. Така направија во Германија и ние треба да земеме пример “, рече Раванели кој беше соиграч со актуелниот менаџер на Челзи во Јуве.

Под раководство на Конте Италија стигна до четвртфиналето на Евро 2016, но отпадна на пенали токму од Бундестимот.

претходниот член,Има(ше) еден Лидер
Следната статијаАпел за помош на Стефан Мелник

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -