fbpx
12.8 C
Skopje

Се зголеми бројот на загинатите во поплавите во Грција

АКТУЕЛНО

Пронајдени се три нови тела на жртви од катастрофалните поплави во Грција, со што бројот на загинати достигна до 19, соопштија грчките власти. Во моментот е во тек процес на идентификација на пронајдените останки. Никос Папаевсатиу, раководител на Националниот оперативен центар за здравствена заштита изјави дека се уште не е познато дали пронајдените тела се на лица кои се водат како исчезнати.   Папаевсатиу посочи дека телата се пронајдени во градот Мандра.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -