fbpx
19.8 C
Skopje

Не личи на себе: Антонио Конте го покажа својот нов имиџ и ги изненади сите присутни

АКТУЕЛНО

Италијанецот Антонио Конте се појави пред новинарите во петокот необричен, со што стави почеток на еден свој нов имиџ.

“Да јас се обидувам да пуштам брада, за тоа одлучува мојата сопруга, таа ми вели дека ми стои добро, а и дека би можела да ми донесе среќа“, рече Конте.

“Ќе видиме, ако почнеме да победуваме во серија, ќе имам баш долга брада до крајот на сезоната“, додаде италијанецот.

Неговиот Челси се после пауза враќа на теренот денеска на гостување кај ВБА, па ќе видиме како ќе се снајде против тимот на домаќините.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -