fbpx
6.8 C
Skopje

Некогаш играше со Модриќ, а денес удара деца во седма лига!

АКТУЕЛНО

Џејми О’Хара е некогашниот фудбалер на Тотенхем, кој своите најдобри моменти на кариерата ги помина токму во овој клуб.

Англичанот на Вајт Харт Лејн, меѓу останатото, играше со Лука Модриќ, Ведран Чорлука, Крањчаром.

За лондонскиот клуб настапуваше од 2005 до 2011 година, а денес е член на аматерската екиоа, Билерикеј Таун, клуб кој настапува во седмиот ранг од англискиот фудбал.

Овие денови во центарот на вниманието поради срамниот потез.

По завршувањето на натпреварот на кој неговата екипа изгуби од Леартхед со 3:2, во моментот кога го напушташе теренот О’Хара беше поздравен од четиринаесет годишно момче кој сакаше малку да се нашали па му ја повлече раката, по што оваа реакција не му се допадна на фудбалерот кој тргна да го удари дечкото.

За овој непромислен потег Џејми ќемора да плати 600 евра казна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -