fbpx
12.8 C
Skopje

Погледнете како “Театарот на соништата“ го дочека враќањето на Ибра после долго отсуство

АКТУЕЛНО

Манчестер Јунајтед вечерва преку пресврт го совлада Њукасл, но веста на денот е дека се врати Ибра. Златан Ибрахимовиќ заигра за Црвените ѓаволи после седум месеци пауза.

 

Потсетуваме, исклучително тешка повреда на коленото го оддалечи сјајниот центарафорец од теренот на 20. април, а Ибра се врати многу брзо отколку што предвидуваа лекарите.

Жозе Мурињо одлучи да му пружи шанса во финишот од натпреварот, поточно во 77. минута кога го замени Мартиал. Погледнете како “Олд Трафорд“ го дочека својот љубимец.

https://www.youtube.com/watch?v=tFpNdKan25E

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -