fbpx
16.8 C
Skopje

ВИДЕО: Магичната асистенција на Мората – потег на колото во Англија

АКТУЕЛНО

Челзи повторно се врати на победничкиот колосек откако славеше убедливо со 4-0 против ВБА.

Дефинитивно најубавиот момент на мечот, но слободно можеме да кажеме и на колото во Англија е моментот во 24. минута.

Магичната асистенција на Мората со пета на центарот од теренот, која заврши до Хазард кој стрелаше во тој момент за 2-0.

https://www.dailymotion.com/video/x69v6yu

 

Извор: СпортКлуб

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -