fbpx
11.8 C
Skopje

Ибрахимовиќ: Лавовите не се опоравуваат како луѓето

АКТУЕЛНО

Златан Ибрахимовиќ после седум месеци пауза денеска заигра за Манчестер Јунајтед.

Швеѓанинот во изминатите месеци беше вон терените поради повреда со која се здоби на натпреварот против Андерлехт, а кога денес повторно се најде на теренот цел Олд Трафорд стана на нозе и го поздрави со громогласен аплауз.

“Лавовите не се опоравуваат како луѓето“, рече во свој стил после натпреварот Ибрахимовиќ и додаде:

“Денес ми е посебен ден, но квалитетот е ист. Многу работев и се жртвував. Не ми беше лесно на пауза. Летото немав договор, а кога го потпишав, се концентрирав на тоа што побрзо да се вратам на теренот и да и помогнам на мојата екипа“, додаде тој.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -