fbpx
19.8 C
Skopje

Анкара ги забрани сите јавни ЛГБТ настани

АКТУЕЛНО

Турските власти денеска ги забранија сите јавни настани кои ги организира ЛГБТ заедницата во Анкара.

Забраната, што стапи на сила синоќа, се однесува на сите ЛГБТ филмови, театарски претстави, панел-дискусии или изложби.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -