Sun. Sep 24th, 2023

Разузнавачката служба на Јужна Кореја соопшти дека очекува Северна Кореја до крајот на годинава да развие ракета со која ќе може да го погоди западниот брег на САД. Пјонгјанг повеќе пати се закануваше дека има ракетен арсенал, кој може да ги погоди американските воени бази на Гуам и Хаваите, како и Калифорнија, на густо населениот западен брег на САД.

 

By kiko

Leave a Reply

Your email address will not be published.