10.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

ВИДЕО: Заев го пречека Борисов во манастирот Свети Леонтиј

Претседателот на владата на Република Македонија Зоран Заев утрово го пречека бугарскиот колега Бојко Борисов пред Водочкиот манастир „Свети Леонтиј“ во Струмица кој се наоѓа на границата со Бугарија.

Борисов на својот фејсбук профил објави видео од средбата со премиерот Заев.

Колегата ми Zoran Zaev ме посрещна във Водочки манастир „Свети Леонтий“ над град Струмица

Posted by Boyko Borissov on Thursday, November 23, 2017

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -