8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Објавена листата за засилувања кои Перез ги сака – едно име големо изненадување

Актуелниот европски и шпански првак Реал Мадрид ќе мора повторно да се расфарла со пари и тоа уште зимава, ако не на лето. Причините за ова се слабите игри на тимот на почетокот од оваа сезона.

Првиот човек на „кралевите“, Флорентино Перез ја подги листата со желби за засилувања. Како што откриваат шпанските медиуми, на истата се наоѓаа четири имиња со кои веќе долго се шпекулира, а тоа се Хари Кејн, Деле Али, Пауло Диабала, потоа дефанзивецот на ПСЖ, Маркињос, но и Кепа Аризавалага, голманот на Атлетико Билбао.

Токму последното име е големо изненадување бидејќи во последната година за местото чувар на мрежата прва желба на луѓето од Реал Мадрид беше Давид де Геа, но се чини некои работи се промениле.

 

Извор: СпортКлуб

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -