fbpx
12.8 C
Skopje

Кантона: На Јунајтед му фали тренер каков што е Гвардиола – ЕВЕ ЗОШТО

АКТУЕЛНО

„Би сакал на клупата на „црвените ѓаволи“ да го водам Пеп Гвардиола. Не можам да разберам зошто Манчестер Јунајтед има менаџер кој игра на одбранбен начин. Мурињо е многу интелигентен, но тој игра на овој одбранбен начин, што не е идентитетот на Манчестер Јунајтед. Го сакам Мурињо како менаџер, и го кажав тоа пред да пристигне во Манчестер. Тој е многу умен и тој го зема целиот притисок врз себе. Има многу харизма. Тој освои многу работи и ќе освои уште многу работи“, изјави Кантона.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -