fbpx
6.8 C
Skopje

Куќен притвор за Едмонд Темелко

АКТУЕЛНО

Кривичниот суд одлучил да го замени притворот на Едмонд Темелко со мерка куќен притвор.

Решението кривичниот совет го донело вчера, по барање на одбраната на Темелко

Кога тој ќе може да го напушти притворското одделение зависи од процедурата за прием на решението и негово спроведување.

Темелко е во притвор за случајот „Титаник“ за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -