30.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2024

Перез одлучи: Во јануари ќе го сруши клупскиот рекорд, желбите се два играчи на Барселона!

Реал Мадрид сериозно размислува за голема зимско купување после лошите резултати оваа есен. Кралевите се дури седум бодови зад Барселона која има и натпревар помалку, додека Мадриѓаните во Лигата на шампиони во наредната рунда отидоа како второпласирана екипа зад Тотенхем.

Навивачите не се задоволни, често се споменуваат како непотребни летните заминувања на Алваро Мората, Џејмс Родригез па дури и на Дијаз, па Флорентино Перез одлучи да тргне во зимски шопинг и да потроши 200 милиони евра колку што од летото му остана на располагање.

Реал синоќа во 13. коло од лигата на “Сантиаго Бернабе“ со 3:2 ја победи послабата Малага. Приоритет на клубот од Мадирд, спрема пишувањата на “Марка“, претставуваат голманската и напаѓачката позиција. На врвот на желбите се Кепа Аризбалаг и Маури Лакарди.

Голманот на Атлетик Билбао Кепа подолго време се поврзува со шпанскиот првак. Баскијското дете не одамна е дебитант во дресот на шпанската репрезентација и се смета како најголем талент на тамшниот фудбал. Во случај на трансфер, за Маури Лакарди пак, би била платена најголемата оштета во историјата на Реал. Првата и моментално најголема врска за Герет Бејл и неговиот трансфер од Тотенхем е од крајот на август 2013. година за рекордни 101 милион евра.

Доколку ова не им успее, Реал се подготвени и одлучни да го донесат Алексис Санчез (28) кој на трансфер пазарот има сума од 65 милиони евра. Спрема пишувањата на англиските медиуми, тренерот на лондонскиот клуб Арсен Венгер е подготвен да го продаде Чилеанецот токму на клубот од Реал, наспроти да ги засили ривалите на Арсенал, пред се Манчестер Сити.

Реал Мадрид сериозно размислува за голема зимско купување после лошите резултати оваа есен. Кралевите се дури седум бодови зад Барселона која има и натпревар помалку, додека Мадриѓаните во Лигата на шампиони во наредната рунда отидоа како второпласирана екипа зад Тотенхем.

Навивачите не се задоволни, често се споменуваат како непотребни летните заминувања на Алваро Мората, Џејмс Родригез па дури и на Дијаз, па Флорентино Перез одлучи да тргне во зимски шопинг и да потроши 200 милиони евра колку што од летото му остана на располагање.

Реал синоќа во 13. коло од лигата на “Сантиаго Бернабе“ со 3:2 ја победи послабата Малага. Приоритет на клубот од Мадирд, спрема пишувањата на “Марка“, претставуваат голманската и напаѓачката позиција. На врвот на желбите се Кепа Аризбалаг и Маури Лакарди.

Голманот на Атлетик Билбао Кепа подолго време се поврзува со шпанскиот првак. Баскијското дете не одамна е дебитант во дресот на шпанската репрезентација и се смета како најголем талент на тамшниот фудбал. Во случај на трансфер, за Маури Лакарди пак, би била платена најголемата оштета во историјата на Реал. Првата и моментално најголема врска за Герет Бејл и неговиот трансфер од Тотенхем е од крајот на август 2013. година за рекордни 101 милион евра.

Доколку ова не им успее, Реал се подготвени и одлучни да го донесат Алексис Санчез (28) кој на трансфер пазарот има сума од 65 милиони евра. Спрема пишувањата на англиските медиуми, тренерот на лондонскиот клуб Арсен Венгер е подготвен да го продаде Чилеанецот токму на клубот од Реал, наспроти да ги засили ривалите на Арсенал, пред се Манчестер Сити.

поврзани објави

Последни објави