13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Пукање во Кисела Вода – двајца мртви и еден ранет

Според неофицијални информации попладнево во општина Кисела Вода дошло до пукање откако тројца разбојници се обиделе да ограбат менувачница.

Според пишувањата на медиумите, тројца напаѓачи влегле во менувачница во Кисела Вода и го нападнале сопственикот, по што тој извадил пиштол и пукал кон нив. Според првичните информации двајца од напаѓачите се убиени, а еден е ранет.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави