10.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

ТРАНСФЕР ГЛАСИНИ: Ериксен го напушта Тотенхем, шпанскиот великан нуди огромна сума на пари за него

Пред нас е најверојатно најинтересниот трансфер период, во кој би можело да паднат неколку трансфер рекорди што се однесува до висината за обештетување за поедини играчи. Веднаш по завршувањето на летниот трансфер рок, клубовите почнале да се припремаат за зимскиот.

Ви ги претставуваме најинтересните трансфер гласини.

Барселона подготвува шокантна понуда за еден од најдобрите играчи на Тотенхем Кристијан Ериксен, соопштува Дон Балон. Иако се поврзуваат со Месут Озил и Филипе Кутињо, тие веруваат дека Данскиот репрезентативец би можел да биде подобра опција од Озил и Кутињо земајќи ја во предвид неговата форма и статистика која ја покажува оваа сезона.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -