fbpx
4.8 C
Skopje

ОДРЕДЕН ПРИТВОР ЗА МИТКО ЧАВКОВ, однесен е во Шутка

АКТУЕЛНО

Екс министерот за внатрешни работи и директор на БЈБ, Митко Чавков доби 30-дневен притвор во Шутка.

Чавков прв денеска беше однесен во судот како обвинет за настаните во Собранието на 27 април.

Чавков од кого се чекаше да даде наредба за интервенција додека траеше теророт врз пратениците, два часа не одговараше на повиците со што беше оставен слободен простор за пресметка.

Чавков на ваквата одлука се жалел со својата здравствена состојба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -