fbpx
5.8 C
Skopje

Организаторот на “За заедничка Македонија“ доби 30-дневен притвор

АКТУЕЛНО

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска доби куќен притвор, а на Игор Дурловски, еден од организаторите на протестите „За заедничка Македонија“ му е одреден 30-дневен притвор, објави А1он.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -