fbpx
16.8 C
Skopje

А1 Он: Одобрени барањата за притвор на шесте пратеници

АКТУЕЛНО

Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања со пет гласа „за“ и ниту еден „против“ ги одобри барањата за притвор на шесте пратеници поднесени од Основниот суд Скопје 1 – Скопје, на 28 ноември, јави А1 Он

По ова барањата одат на пленарна седница на Собранието, каде што пратениците ќе треба да го одобрат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -