fbpx
19.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Заева: Никој нема да биде запоставен, крај на насилството за жените и девојките!

АКТУЕЛНО

Ова е пораката на Зорица Заева, покровител на денешната дебата „Заедно против насилство врз жените“, која се одржа во Струмица, организирана од страна на Организација на жени од Струмица.

„Живот без насилство е право, а не привилигеија!“, истакна во своето обраќање Заева и повика на гласност и одлучност кога зборуваме за насилство врз жените.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -