25.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

Неверојатно: Не е ни во 5-те најдобри а сега ќе стане најплатен фудбалер во Премиер лига!

Стрелинг оваа сезона игра доста добро во дресот на Манчестер Сити.

Во 19 натпревари тој постигна 13 голови. За одличната игра наскоро ќе биде награден и со нов договор според кој ќе стане најплатениот играч во Премиер лига!

Имено, ќе заработува 340. 000 евра неделно, односно 10. 000 евра повеќе него што заработува играчот на Јунајтед Пол Погба. Сепак, се добива впечаток дека постојат доста фудбалери кои би требало да ја понесат оваа титула многу пред него.

Стерлинг е во Сити од 2015. кога за 62,5 милиони евра пристигна од Ливерпул, а моментално заработува околу 200. 000 евра. Договорот му истекува 2020 г.

поврзани објави

Последни објави