12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Протестантите на ВМРО ДПМНЕ пред Влада (ФОТО)

Од Министерството за правда граѓаните кои излегоа вечерва на протест се упатија кон Владата. Протестот пред Влада е во знак на поддршка на притворените кои се осомничени за настаните во Собранието од 27 април оваа година.

Граѓаните извикуваат „Правда“, „Слобода“ и „Македонија“.

Во прв ред е лидерот на ВМРО ДПМНЕ во оставка, Никола Груевски, придружуван од генералниот секретар Христијан Мицковски.

ФОТО Поглед 
ФОТО Поглед

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави