10.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

Груевски зборува, граѓаните скандираат: „Нема оставка“, „Слобода“

Овој реваншизам не не води никаде. Владо Јовановски, Игор Дурловски, Митко Чавков, Богдан Илиевски не се терористи. Тоа е лажно обвинување. Шесте пратеници на ВМРО-ДПМНЕ не се терористи. Тоа е неправда. Бараме слобода за неправдено притворените.

Потребно е национално помирување, потребно е да се запре со политичките прогони, хајките и местенките, да запрат неправдите во Македонија. Оваа држава мора да оди напред, и требаат реформи и инвестиции, нови работни мести и пред се правда, а не реваншизам, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во оставка, Никола Груевски на денешниот говор пред Влада.

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -