fbpx
16.8 C
Skopje

Заев: Силна опозиција ќе ја направи владата потранспарентна и поодговорна

АКТУЕЛНО

Јас воопшто не сакам да си дозволам да коментирам работи за нашиот политички опонент. Само ќе кажам дека силна опозиција ќе ја направи владата уште поодговорна и потранспарентна. Тоа си е работа на раководстото на ВМРО-ДПМНЕ и нејзините членови, рече Заев.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -