10.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

ОВА ЌЕ ГИ РАЗГНЕВИ НАВИВАЧИТЕ НА МИЛАН: Тренерот Гатузо изговори: „Форца Интер“

Новиот тренер на Милан и некогашен фудбалер на Милан, Џенаро Гатузо во своето гостување во една хумористична емисија во Италија, беше буквално наместен од страна на водителите да изговори нешто на кинески јазик, што во превод значеше „Форца Интер“ односно „Напред Интер“.

Погледнете како Гатузо реагираше кога водителите му открија на тренерот на Милан што значи тоа…

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -