fbpx
4.8 C
Skopje

Околу 5. 000 луѓе маршираа за правда за притворените

АКТУЕЛНО

Над 10.000 членови на ВМРО-ДПМНЕ излегоа на улица да бараат правда и слобода на притворените осомниечни за тероризам за настаните во Собранието од 27 април.

 

ФОТО: Курир

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -